Atılım Üniversitesi


Atılım Üniversitesi, Türkiye'nin başkenti Ankara'da 1996 yılında kurulan en eski vakıf (özel ve kar amacı gütmeyen) üniversitelerinden biridir. Avrupa Standartlarında (Bologna Süreci) yüksek kaliteli eğitim sunar ve dünya üniversiteleri sıralamasında tanınır ve AB tarafından diploma ek ödülü ile küresel olarak akredite edilmiş dereceler ve diplomalar sunar. Atılım Üniversitesi, öğrencilerin verimli eğitim için hem ders çalışmak hem de dinlenmek için uygun ve huzurlu bir yer olan sessiz ve doğal bir alanda yer almaktadır.


Atılım Üniversitesi'nin temel gücü, küresel, bölgesel ve konu perspektifi açısından önde gelen bankacılık kurumlarına dayalı uluslararası sıralamalarda yer almaktır. Yenilikçi kurumları ile Türkiye'nin en önde gelen ve büyüyen özel üniversitelerinden biridir. Atılım Üniversitesi, staj, değişim ve uluslararası hareketlilik programlarına dayalı üniversitelerle yaptığı olağanüstü işbirlikleri sayesinde bölgesinde ve dünya çapında özel üniversiteler arasında tanınmış bir vakıftır. Teorileri uygulamaya geçirmek için tamamen entegre bir eğitim ve öğretim ortamı perspektifinden uluslararası öğrenciler arasında dikkate değer bir üne sahiptir. Atılım Üniversitesi, çok uluslu bir ortam ve katılımcı bir yaklaşımla hem eğitimde hem de kampüs yaşamında uluslararasılaşmayı teşvik etmektedir.


Avrupa Mühendislik Eğitimi Akreditasyon Ağı (ENAEE) tarafından Avrupa Mühendislik Programları Akreditasyonu (EUR-ACE) sertifikası için yetkilendirilmiş olan MÜDEK (Mühendislik Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği) Mühendislik Fakültesi'nde 8 bölümü akredite etmiştir.


1. Bilgisayar Mühendisliği


2. Elektrik ve Elektronik Mühendisliği


3. Endüstri Mühendisliği


4. İmalat Mühendisliği


5. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği


6. İnşaat Mühendisliği


7. Yazılım Mühendisliği


8. Mekatronik Mühendisliği


Mütercim Tercümanlık Bölümü aynı zamanda FEDEK (Fen Edebiyat Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Dil ve Tarih ve Coğrafya Fakültesi Müfredat Programları) akreditasyonunu da almıştır. Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü TURAK'tan (Turizm Eğitim Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu) akreditasyona sahiptir. Yabancı Diller Yüksekokulu, Temel İngilizce Bölümü (İngilizce Hazırlık Okulu) Pearson akreditasyonuna sahiptir.


Atılım Üniversitesi'nin çoğu programdaki ana öğretim dili, uluslararası öğrenciler ve yerli öğrenciler için uygun eğitim seviyeleri sağlayan hem lisans hem de lisansüstü bölümleri İngilizcedir. Ayrıca bazı programlarda ikinci öğretim dili Türkçe'dir.

Daha fazla bilgi için ziyaret edin - https://ic.atilim.edu.tr/