Clark Global Burs Programı


Clark Üniversitesi

Lisans

Son tarih: 15 Kasım 2020/1 Şubat 2021 (yıllık)

Eğitim: ABD

Kurs Eylül 2021'de başlıyor

Kısa açıklama:

Global Scholars Programı, Clark University’nin küresel odaklı zorlu bir eğitim sağlama konusundaki uzun süredir devam eden taahhüdüne dayanmaktadır. Üniversite ayrıca Uluslararası Traina Bursu gibi uluslararası öğrenciler için başka başarı bursları da sunmaktadır.

Ev Sahibi Kurum (lar): Massachusetts, ABD'deki Clark Üniversitesi

Çalışma Seviyesi / Alan (lar) ı: Üniversitede sunulan Uygun Lisans Programı

Ödül Sayısı: Belirtilmemiş

Hedef kitle: Uluslararası öğrenciler

Burs değeri / dahil olanlar:

Global Scholars Programına kabul edilirseniz, yılda 15.000 ila 25.000 ABD Doları tutarında bir burs alacaksınız (dört yıl boyunca, yenileme için akademik standartları karşılamaya bağlı olarak). Mali ihtiyacınız Global Scholars ödülünün miktarından fazlaysa, ihtiyaç temelli mali yardımda 5.000 $ 'a kadar hak kazanabilirsiniz.

Uygunluk:

Hak kazanmak için, en az dört yıldır yurtdışında okula devam etmiş bir birinci yıl başvuru sahibi (transfer öğrencisi değil) olmanız gerekir. Clark ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'nde okula giden uluslararası vatandaşları da dikkate alacak.

Ayrıca, topluluğunuzda ve dünyada liderlik sağlama ve bir fark yaratma taahhüdü sağlama potansiyelini de göstermiş olmalısınız.

Uygulama talimatları:

Global Scholars Programıyla ilgileniyorsanız, Ortak Başvuruyu doldururken bu seçeneği işaretlemeniz yeterlidir. Daha sonra, kısa makalenin konusu da dahil olmak üzere, burs için nasıl başvuracağınız konusunda ayrıntılı bilgi alacaksınız. Makaleyi göndermek için son tarih Erken Eylem ve Erken Karar için 15 Kasım ve Normal Karar adayları için 1 Şubattır.

Başvuru formuna erişmek ve bu burs için nasıl başvurulacağına dair ayrıntılı bilgi için resmi web sitesini (aşağıda bulunan bağlantı) ziyaret etmek önemlidir.

İnternet sitesi: http://www.clarku.edu/scholarships-first-year-international-students#global