Columbia Üniversite


1754 yılında kurulan Columbia Üniversitesi, New York, Yukarı Manhattan'da özel bir Ivy League araştırma üniversitesidir. İngiltere Kralı II. George'un kraliyet tüzüğü ile King's College olarak kurulmuş ve Amerikan Devrim Savaşı'nın ardından 1784'te Columbia College olarak yeniden adlandırılmıştır.

Columbia, yüzde 5,8'lik bir lisans kabul oranıyla, şu anda Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en seçici üçüncü kolej ve Harvard'dan sonra Ivy League'de ikinci en seçici kolejdir. İlk başkanı edebi büyük Samuel Johnson'dan başkası değildi ve Columbia yıllar boyunca Oscar ödüllü ve Nobel ödüllülerden Yargıtay yargıçlarına kadar çok sayıda seçkin mezun verdi. Üç ABD Başkanı ve Bağımsızlık Bildirgesi ile Amerikan Anayasası'nın yazarları da Columbia'da eğitim gördü. Aynı zamanda gazetecilik, edebiyat ve müzik kompozisyonundaki başarılar için yıllık bir ödül olan son derece seçkin Pulitzer Ödülü'nü de veriyor.

Üniversite, Columbia College, Fu Foundation School of Engineering and Applied Science ve School of General Studies gibi lisans okullarının yanı sıra Columbia Law School, Columbia College of Physicians and Surgeons gibi lisansüstü okullar da dahil olmak üzere 20 okulda düzenlenmiştir. , Columbia Gazetecilik Okulu ve Columbia İşletme Okulu. Aynı zamanda dünya çapında küresel araştırma merkezleri vardı. Toplam öğrenci sayısı 28.000 civarındadır ve esas olarak lisansüstü öğrencilerden oluşur ve yaklaşık 8500 lisans öğrencisi vardır.

Columbia’nın Morningside Heights’taki ana kampüsü, New York’un Morningside Heights bölgesinde yaklaşık altı şehir bloğunu işgal eder. Kampüsteki en büyük binalardan biri olan neo-klasik Butler kütüphanesine ve neredeyse iki düzine lisans yurduna ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite ayrıca yerel bölgede öğretim üyeleri, öğrenciler ve personeli barındıran 7.800 daireye sahiptir.

Daha fazla bilgi için ziyaret edin https://www.columbia.edu/