Concordia Üniversitesi


Concordia, Kanada'nın birinci sınıf şehri Montreal'in kalbinde yer alan bir İngilizce eğitim veren üniversitedir. Sınıftan laboratuvara, kütüphanelerimizde ve sokaklarımızda Concordia topluluğu kararlı bir şekilde gerçek dünyaya bağlı - açık ve ilgili, şefkatli ve şefkatli. Öğrenmeye yönelik esnek yaklaşımımız ve öğretim ve araştırmamızda toplumsal sorunları geniş bir perspektiften incelemeye olan bağlılığımız ile tanınırız. Bu, Concordia’nın 1974’te kurulmasına dayanan ve Loyola College (1896) ve Sir George Williams University’yi (1926) bir araya getiren bir yaklaşımdır.

Yaklaşık 48.000 öğrenci Concordia'da eğitim ve araştırma hedeflerini takip ediyor. Üniversite, dört Fakülte (Sanat ve Bilim, Güzel Sanatlar, Gina Cody Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi ve John Molson İşletme Fakültesi), Lisansüstü Eğitim Fakültesi ve Sürekli Eğitim Merkezi'nden oluşmaktadır. Öğrencilerimizi, dünyanın bilgi zenginliğini zenginleştirmek, topluluklar arasında köprü kurmak ve en önemlisi büyümek ve katkıda bulunmak için aktif, eleştirel ve ilgili vatandaşlar olmaya teşvik ediyoruz. Yaklaşımımıza "gelecek nesil" diyoruz - günün sorunlarını incelemek ve farklı düşünce ve açık ruhla fırsatları yakalamak.

Felsefemiz, sınıf zamanını pratik, gerçek yaşam deneyimi ile tamamlamayı içerir. Araştırma fırsatları, atletizm, profesyonel ağ kurma, mezunlar danışmanlığı ve daha fazlasıyla meşgul olmak anlamına gelir. Aynı zamanda öğrencilerin kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlayacak olağanüstü bir kentsel ortamda arkadaşlara ve kendini adamış profesörlere bağlı olmak anlamına gelir.

Daha fazla bilgi için ziyaret edin https://www.concordia.ca/