Cornell Üniversite


Cornell Üniversitesi'nin sloganı "Herhangi bir kişinin herhangi bir çalışmada eğitim bulabileceği bir kurum bulurdum", ilk olarak kurucu ortağı Ezra Cornell tarafından dile getirilen sözler. Cornell, o zamanlar radikal bir şekilde öğretme ve katkı sağlama niyetiyle 1865'te kuruldu. tüm bilgi alanlarında.

Cornell, kuruluşundan bu yana, kabulün din veya ırkla sınırlandırılmadığı, mezhepsel olmayan, karma eğitim veren bir kurum olmuştur. Bunlar, Cornell'in değer verdiği liberal geleneklerdir: Cornell Chronicle'daki yakın tarihli bir makale, veterinerlik bilimindeki ünlü Farrier programına kabul edilen ilk kadın sınıfı müjdeliyordu. Cornell aynı zamanda gazetecilik alanında derece sunan ve modern Uzak Doğu dillerini öğreten ilk üniversitedir.

Cornell'in ana kampüsü New York, Ithaca'daki East Hill'de, şehre ve Cayuga Gölü'ne bakmaktadır. 2.300 dönümlük bir alana yayılır ve laboratuvarlar, idari binalar ve hemen hemen tüm kampüsün akademik binaları, spor tesisleri, oditoryumlar ve müzelerden oluşur.

Mimari, Collegiate Gotik, Viktorya dönemi ve Neoklasik binaların, uluslararası ve modernist yapıların eklektik bir karışımıdır. New York City'de Manhattan'daki tıbbi kampüs Weill Cornell ve mühendislik kampüsü Cornell Tech gibi başka kampüsler ve tesisler de var. Cornell'in New York dışında, Amerika Birleşik Devletleri dışında açılan ilk Amerikan tıp fakültesi olan Katar Körfezi eyaletinde bir ileri karakolu var.

Ithaca kampüsü, yeşil alan ve doğal güzelliklerle çevrili, Finger Lakes bölgesinin kalbinde yer almaktadır. Buradaki öğrenciler, Cornell'in sunduğu birçok kulüp, topluluk ve etkinlikten yararlanırken, bir kitapta burnuyla bir ağacın altında otururken bulunma olasılığı da yüksektir.

Birinci sınıf öğrencileri Kuzey Kampüs'te yaşarken, üst düzey öğrenciler genellikle bir kardeşlik veya kız öğrenci yurdu, kooperatif, temalı bir öğrenci yurdu veya kampüs dışındaki bir apartman dairesini tercih ederek buldukları topluluklara odaklanırlar.

Daha fazla bilgi için ziyaret edin https://www.cornell.edu/