Duke Üniversitesi


1838 yılında kurulan Duke Üniversitesi, Kuzey Carolina, Durham'da bulunan ve adını üniversitenin büyük hayırseverlerinden James Buchanan Duke’un merhum babası Washington Duke’ten alan özel bir araştırma üniversitesidir.

Kampüsü, Durham'daki üç kampüste 8,600 dönümlük bir alanı ve Beaufort'ta bir deniz laboratuvarını kapsamaktadır. Büyük ölçüde mimar Julian Abele tarafından tasarlanan ana kampüs, Gotik mimariyi, yaklaşık 1.600 kişiyi barındıran ve 5.200 borulu bir org içeren kampüsün merkezi olan Duke Chapel'in beliren varlığıyla birleştiriyor.

Duke, Amerika'nın yedinci en zengin özel üniversitesidir ve 2014'te Thomson Reuters, Duke'un profesörlerinden 32'sini En Çok Alıntı Yapılan Araştırmacılar listesine seçti. On Nobel ödülü sahibi ve üç Turing Ödülü sahibi de Kuzey Carolina eyaletindeki en büyük ikinci özel işveren olan üniversiteye bağlıdır.

Duke, Brown's Schoolhouse olarak ilk günlerinden itibaren küresel bir akademik ve araştırma merkezi haline geldi. Levine Bilim Araştırma Merkezi, herhangi bir Amerikan üniversitesindeki en büyük tek alanlı disiplinler arası araştırma tesisidir ve 2014 yılında Duke dokunaçlarını doğuya doğru yayarak, Amerikan tarzı bir liberal sanat eğitimini Çin gelenekleriyle harmanlayan Duke Kunshan Üniversitesi olan bir Çin karakolu açtı.

Son akademik başarıları arasında 2002 ve 2006'da üç öğrencisinin Rhodes Scholars olarak adlandırılması yer alıyor. Ayrıca 2006'da Duke araştırmacıları, dünyanın dört bir yanındaki Harry Potter hayranlarının zevkine göre bir görünmezlik pelerininin ilk çalışma gösterisini açıkladılar.

Çoğunluğu lisansüstü olmak üzere toplam yaklaşık 15.000 öğrenci Duke'a devam etmektedir. Öğrenme deneyimini kişiselleştiren 8: 1 öğrenci-öğretim üyesi oranı vardır.

Daha fazla bilgi için ziyaret edin https://www.duke.edu/