Lincoln Üniversitesi


Üniversite, sanat, bilim, işletme ve sosyal bilimler konularını kapsayan dört akademik kolejinde yaklaşık 16.000 öğrenciye sahiptir ve toplamda lisans ve lisansüstü düzeyde 300'den fazla kurs mevcuttur.

Lincoln şehri, Nottingham, Leicester ve Sheffield'den yaklaşık bir saatlik yolculuk süresine yakın olup, Londra ve İngiltere'nin birkaç büyük havalimanına karayolu ve demiryolu ile iyi bağlantılara sahiptir. Turistler arasında popüler olan ortaçağ kalesi ve katedrali, her yıl dünyanın dört bir yanından yüz binlerce ziyaretçiyi çekmektedir.

Güzel ve tarihi bir şehrin kalbinde yer alan Üniversite, ilham verici öğretimle desteklenen yüksek kaliteli bir öğrenci deneyimi sağlama konusundaki itibarından gurur duymaktadır. Üniversite, 2020 Guardian Üniversite Rehberi'nde Birleşik Krallık'ın en iyi 20 üniversitesi arasında yer almaktadır ve ulusal Öğretimde Mükemmeliyet Çerçevesinde Altın (mümkün olan en yüksek standart) olarak derecelendirilmiştir, bu da mükemmel öğretimi, öğrenciler için büyük desteği ve mükemmel istihdam sonuçlarını yansıtır.

Lincoln Üniversitesi Brayford Havuz Kampüsü 1996 yılında Majesteleri Kraliçe II. Elizabeth tarafından açıldığından beri binalara ve tesislere 350 milyon £ 'dan fazla yatırım yapılmıştır ve kurum kökenlerini 1861 yılına kadar izleyebilirken, The Times ve Sunday Times İyi Üniversite Rehberi 2019, İngiltere'nin en iyi modern üniversitelerinden biri olarak.

Lincoln Üniversitesi, işverenlerle çalışma yaklaşımıyla, özellikle de küresel mühendislik şirketi Siemens ile, Birleşik Krallık'ta daha fazlası için yaratılan türünün ilk özel tesisi olan Lincoln Mühendislik Okulu'nu geliştirmedeki ilişkisi nedeniyle bir dizi ödül kazandı. 20 yıldan fazla.

Daha fazla bilgi için ziyaret edin https://www.lincoln.ac.uk/home/