Massachusetts Teknoloji Enstitüsü


Massachusetts Institute of Technology (MIT), bilimsel ve teknolojik eğitim ve araştırmalarıyla ünlü, özel olarak kontrol edilen yüksek öğrenim karma eğitim kurumu. MIT'nin kurucusu ve ilk başkanı William Barton Rogers, 1861'de Massachusetts eyaleti tarafından imtiyazlandı ve 1863'te bir arazi hibe koleji oldu. Amerikan İç Savaşı'nın patlak vermesi, okulun açılışını, Boston'da düzenlenen ilk derslere 15 öğrencinin kaydolduğu 1865 yılına kadar erteledi. MIT, 1916'da Cambridge, Massachusetts'e taşındı; kampüsü, Charles Nehri boyunca yer almaktadır.

MIT hem lisans hem de lisansüstü eğitim sunmaktadır. Beş akademik okul vardır - Mimarlık ve Planlama Okulu, Mühendislik Fakültesi, Beşeri Bilimler, Sanat ve Sosyal Bilimler Okulu, MIT Sloan Yönetim Okulu ve Bilim Okulu - ve Whitaker Sağlık Bilimleri Koleji ve Teknoloji. MIT belki de en iyi mühendislik ve fizik bilimlerindeki programları ile tanınırken, diğer alanlar da - özellikle ekonomi, siyaset bilimi, şehir çalışmaları, dilbilim ve felsefe - güçlüdür. Kabul son derece rekabetçidir ve lisans öğrencileri genellikle kendi orijinal araştırmalarını sürdürebilirler. Toplam kayıt yaklaşık 10.000'dir.

MIT'de birçok araştırma merkezi ve laboratuar bulunmaktadır. Tesisleri arasında bir nükleer reaktör, bir bilgi işlem merkezi, jeofizik ve astrofiziksel gözlemevleri, doğrusal hızlandırıcı, uzay araştırma merkezi, rüzgar tünelleri, yapay zeka laboratuvarı, bilişsel bilim merkezi ve uluslararası bir araştırma merkezi bulunmaktadır. MIT'nin kütüphane sistemi kapsamlıdır ve bir dizi özel kütüphane içerir. Ayrıca birkaç müze var.

Daha fazla bilgi için ziyaret edin - https://web.mit.edu/