McGill Üniversitesi


Montreal'de bulunan McGill Üniversitesi, Kanada'nın en prestijli üniversiteleri arasında yer alır ve her yıl 150'den fazla ülkeden binlerce uluslararası öğrenciyi çeker ve en yüksek doktora yüzdesi. herhangi bir Kanada araştırma üniversitesindeki öğrenciler. McGill Üniversitesi, itibarını 50 araştırma merkezi ve enstitüsüne, 400'den fazla programına, zengin tarihine ve dünya çapında 250.000 kişiden oluşan başarılı mezunlar ağına borçludur.

Mezun olduktan iki yıl sonra eğitim veya istihdamda olan mezunların aşağıdaki yüzdeleri ile işverenler tarafından çok aranan mezunlar:

Sanat mezunlarının% 81'i

Mühendislik mezunlarının% 95'i

Tıp mezunlarının% 91'i

Fen mezunlarının% 84'ü

Tüm Ph.D.'nin% 92'si yanıtlayanlar

Montreal ayrıca, dünyanın en öğrenci dostu şehirlerinin bir sıralaması olan QS En İyi Öğrenci Şehirleri 2017'de birinci oldu. Hem güvenli hem de uygun fiyatlı Montreal, sanat ve farklı kültürlerle doludur. 3.5 milyon sakininden 800.000'i yurtdışında doğdu ve 220.000'i yüksek öğrenim görüyor. Buradaki kiralama maliyetleri, diğer büyük üniversite şehirlerinden önemli ölçüde düşükken, birçok uluslararası enstitü, ilaç firması, finans şirketi ve havacılık firması burada yerleşiktir ve öğrenciler için geniş istihdam fırsatları sağlar.

McGill Üniversitesi'nin lisansüstü öğrencilerinin% 32'si gibi, uluslararası biriyseniz, bu altı uluslararası burs da dahil olmak üzere uygun olabileceğiniz tüm burslara başvurmanız şiddetle tavsiye edilir.

Daha fazla bilgi için ziyaret edin https://www.mcgill.ca/