McMaster Üniversitesi


McMaster Üniversitesi, merak, sorgulama ve keşifleri besleyen 129 yıllık bir geleneğe sahiptir. Her gün, öğretme ve öğrenmeye yönelik çığır açan yaklaşımlarımız ve dünya standartlarında, disiplinler arası araştırmamızla bilginin sınırlarını zorluyoruz.

Dünya çapında 98 ülkeden öğrenciler ve öğretim üyeleri ve yürürlükteki 70 uluslararası akademik değişim anlaşması ile çeşitliliği kutluyor ve uluslararası perspektifleri memnuniyetle karşılıyoruz. Bir Birleşmiş Milletler Üniversitesi'nin (Su, Çevre ve Sağlık Enstitüsü - UNU-INWEH) Kanadalı tek ev sahibi sitesiyiz ve insan ve toplum sağlığını ve refahını geliştirerek daha parlak bir dünya yaratmaya kararlıyız.

Toronto'dan arabayla bir saatlik ve başlıca Amerikan merkezleri New York City, Washington D.C ve Chicago'dan bir saatlik uçuş olan kampüsümüz, Kuzey Amerika'nın en canlı, yenilikçi ve çok kültürlü bölgelerinden birinin kalbinde yer almaktadır.

Araştırma ve öğretim gücümüz

Kanada'nın araştırma ağırlıklı ilk üç üniversitesinden biri olarak, üç ulusal Mükemmeliyet Merkezi de dahil olmak üzere 70'ten fazla Merkez ve Enstitü ile, dünyanın en büyük zorluklarına çözümler üretme konusunda uluslararası bir itibar kazandık - başarımızı etkilediğimiz yaşam sayısı ile ölçerek ve gelişmesine yardımcı olduğumuz topluluklar.

Probleme dayalı öğrenmenin eviyiz - imza öğretim yöntemimiz. McMaster'da öncülük eden ve dünyanın dört bir yanındaki kurumlar tarafından benimsenen bu yenilikçi yaklaşım, genç beyinleri yeni fikirlere açar ve karmaşık ve değişen bir dünyada sağlıklı topluluklar oluşturmak için gereken eleştirel düşünme becerilerini geliştirir.

Bizim sözümüz

McMaster'da işbirlikçi düşünme, daha fazla zeka ve daha fazla iyimserliğe açılan bir kapıdır. Kısacası, daha parlak bir dünya yaratmamıza yardımcı oluyor.

Daha fazla bilgi için ziyaret edin https://www.mcmaster.ca/