Newcastle Üniversitesi


İngiltere Newcastle Üniversitesi, dünya çapında 130'dan fazla ülkeden 26.400'den fazla lisans ve lisansüstü öğrencisinden oluşan, Newcastle upon Tyne'deki ana kampüsümüzde ve Singapur ve Malezya'daki şubelerimizde okuyan, gelişen bir uluslararası topluluktur.

Dünya üniversiteleri arasında (QS Dünya Sıralaması) en iyi 200'de yer alan araştırma ve öğretimimizi, bugün dünyanın karşı karşıya olduğu derin zorlukları ele almaya yönlendiriyoruz. Yaşa bağlı hastalıklardan çevreyi korumaya ve toplumların ekonomik, politik ve sosyal değişim zamanlarına uyum sağlamasına yardımcı olmaya kadar akademik bilgimizi, yaratıcılığımızı, uzmanlığımızı ve tecrübemizi hayata geçirmeyi, insanların yaşamlarında fark yaratan çözümler sunmayı amaçlıyoruz. küresel bir ölçek.

Birleşik Krallık'taki Russell Group araştırma-yoğun üniversitelerin bir üyesi olarak tıp, bilim ve mühendislik, sosyal bilimler ve beşeri bilimler alanlarında dünya çapında bir üne sahibiz. 2014 Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi (REF), Newcastle Üniversitesi'ni Araştırma Gücü için Birleşik Krallık'ta 16. sıraya yerleştirdi ve araştırmalarımızın büyük çoğunluğu (% 78) dünya lideri veya uluslararası mükemmel olarak değerlendirildi. Ayrıca sıraladık:

• Klinik Tıp Araştırma Yoğunluğu için Birleşik Krallık tıp okulları arasında 4. sırada.

• İngilizce için Birleşik Krallık'ta 3. (etki için 1.) ve Coğrafya, Mimari ve Planlama ile Kültür ve Medya Çalışmaları araştırma kalitesinde ilk 12'de.

• Bilgisayar Bilimi araştırma etkisi için Birleşik Krallık'ta 1., İnşaat Mühendisliği araştırma gücü için Birleşik Krallık'ta 3. ve Matematik Bilimleri araştırmaları için Birleşik Krallık'ta 11. sırada.

31 Temmuz 2017'de sona eren yıl için araştırma gelirimiz 107,6 milyon £ oldu.

Newcastle Şehir Meclisi ile ortaklaşa, 350 milyon sterlinlik bir kentsel dönüşüm projesi olan Science Central'ı yaratıyoruz. Science Central, dijital olarak etkinleştirilen kentsel sürdürülebilirlik konusunda uluslararası araştırmalara liderlik ettiğimiz 58 milyon sterlinlik Şehir Bilimleri Binamıza ev sahipliği yapıyor. Yaşlanma ve veri için Devlet destekli iki Ulusal İnovasyon Merkezimizi barındıracak bir binaya 50 milyon £ daha yatırım yapıyoruz.

Newcastle Üniversitesi'nde öğretim, Birleşik Krallık hükümeti tarafından ulusal Öğretimde Mükemmeliyet Çerçevesi'nde (TEF) Altın statüsü ile ülkedeki en yüksek kalitede resmi olarak kabul edilmiştir. Yıllık Ulusal Öğrenci Anketi'nde sürekli olarak iyi performans gösteriyoruz ve öğrenci memnuniyeti seviyeleri Birleşik Krallık'taki en yüksek seviyeler arasında yer alıyor. Uluslararası Öğrenci Barometresi aynı yüksek memnuniyet seviyelerini kaydeder. Günümüz öğrencilerinin ihtiyaç duyduğu ve beklediği yüksek kaliteli tesislere yatırım yapmaya kendimizi adadık. Mevcut projeler arasında, 750 kişilik bir oditoryum ve 75,5 milyon sterlinlik bir öğrenci konaklama kompleksi bulunan 34 milyon sterlinlik bir Öğrenme ve Öğretme Merkezi bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için ziyaret edin https://www.ncl.ac.uk/