Orta Doğu Teknik Universitesi


Study abroad, tefl Globalink Educons, Globalink, Study abroad, tefl certificate, learn english, scholarships, language school, Yurtdışı eğitim, yurtdışında dil okulu, yurtdışında üniversite, yüksek lisans, yaz okulları ve sertifika, , learn english, scholarships, language school, Yurtdışı eğitim, yurtdışında dil okulu, yurtdışında üniversite, yüksek lisans, yaz okulları ve sertifika,

ODTÜ, Türkiye'nin en rekabetçi üniversitelerinden biridir. Her yıl Ulusal Üniversite Giriş Sınavına giren öğrencilerden en yüksek puana sahip 1000 adayın 1 / 3'ünden fazlası ODTÜ'ye devam etmektedir. ODTÜ'ye yüksek talebin bu kadar yüksek olması nedeniyle, bölümlerimizin çoğu Ulusal Üniversite Giriş Sınavına giren yaklaşık 1,5 milyon başvuranın yalnızca ilk% 1'ini kabul etmektedir. ODTÜ öğrencilerinin% 40'ından fazlası yüksek lisansa devam ediyor.
1956 yılında kurulan bir devlet üniversitesi olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin (ODTÜ) şu anda yaklaşık 27.000 öğrencisi bulunmaktadır.
Birçok ülkeden lisans ve yüksek lisans öğrencileri ODTÜ'de "Özel Öğrenci" veya "Değişim Öğrencisi" olarak bir sömestr veya bir yıl boyunca devam etmektedir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi şu anda birçok yabancı üniversite ile Öğrenci Değişim Programı faaliyetleri yürütmektedir.
                                                                 Akademik Programlar
ODTÜ, 5 fakülte bünyesinde 41 lisans programına sahiptir. Ayrıca 105 yüksek lisans ve 70 doktora programına sahip 5 Enstitü ve İngilizce Hazırlık Bölümü'nü içeren bir "Yabancı Diller Yüksekokulu" bulunmaktadır. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü ile bağlantılı olarak 15 lisans programı ve 5 yüksek lisans programı sunulmaktadır.
                                                                Yüksek Eğitim Standardı
ODTÜ, uluslararası standartlarda yüksek bir eğitim standardı sağlamaya çalışmaktadır. Mühendislik Fakültesi bünyesindeki tüm lisans programları ODTÜ'nün talebi üzerine ABET tarafından değerlendirildi. Tüm lisans programları ABET Mühendislik Akreditasyon Komisyonu tarafından akredite edilmiştir- https://www.abet.org/
Daha fazla bilgi için https://www.metu.edu.tr/.