Pennsylvania Üniversitesi


Pennsylvania Üniversitesi, Philadelphia şehrinde bulunan özel bir Ivy League araştırma üniversitesidir. Gelecek nesilleri eğitmek için bir okul yaratmaya istekli olan Amerika Birleşik Devletleri’nin kurucu babalarından Benjamin Franklin tarafından 1740 yılında kuruldu.

Franklin, yalnızca din adamlarının eğitimine değil, aynı zamanda sanat ve beşeri bilimler ile geçinmek ve halkın yararına olmak için gerekli pratik becerilerin öğretilmesine odaklanan bir yüksek öğretim konseptini savundu. Onun "iyi yapılmış, söylenenden daha iyidir" ilkesi, kapsayıcı politikalara ve yeniliğe olan bağlılığıyla bugün yaşamaktadır.

2017 sonbaharından itibaren Penn'de okuyan, lisans ve lisansüstü öğrenciler arasında eşit olarak bölünmüş 21.599 öğrenci vardı. Penn, disiplinlerarası öğrenme ve araştırmaya güçlü bir şekilde odaklanır ve çift diploma programları, benzersiz ana dallar ve akademik esneklik sunar. Bu, Penn'de okumak için rekabetin, özellikle lisans düzeyinde şiddetli olduğu anlamına gelir. 2021 sınıfı için kabul oranı yüzde 9,3'tür, bunun yüzde 46'sı siyahi, Hispanik Asyalı veya Kızılderili idi. Bir Ivy League okulu için alışılmadık bir şekilde, kadınlar kayıtlı tüm öğrencilerin yarısından fazlasını (yüzde 54) oluşturmaktadır.

Penn'in ana kampüsü, West Philadelphia'daki University City'nin bitişik bir bölgesinde 279 dönümden fazla alanı kaplamaktadır. Penn'in tüm okulları ve araştırma enstitülerinin çoğu, restoranlar ve barlar, büyük bir süpermarket ve sinema gibi çevredeki mahallelerle birlikte bu kampüste yer almaktadır.

Penn'deki öğrenci hayatı, çok çeşitli sosyal, politik, dini ve kültürel etkinlikler aracılığıyla yeni ilgi alanları ve tutkuları keşfetme fırsatları sunar. Kampüste, Annenberg Sahne Sanatları Merkezi, Arthur Ross Galerisi ve Çağdaş Sanat Enstitüsü gibi sanatın öğrenci yaşamında öncü bir rol oynamasına izin veren kültür merkezleri ve türünün tek örneği müzeler bulunmaktadır. tüm önemli kültürel yerler ve Penn öğrencilerinin erişmesi kolay.

Daha fazla bilgi için ziyaret edin https://www.upenn.edu/