Princeton Üniversitesi


Princeton Üniversitesi dersleri ve dersleri artık çevrimiçi olarak öğretiliyor. Adaylar üniversiteyi şahsen ziyaret edemezler.

Princeton, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en eski ve en prestijli üniversitelerden biridir. 1746'da kuruldu ve 1896'da New Jersey'deki mevcut yerine taşındı.

Princeton, kampüsünün muhteşem yeşillikleri ve Frank Gehry tarafından tasarlanan Lewis Kütüphanesi gibi bazı simgesel yapılarının mimari ihtişamıyla ünlüdür. Öğrenci topluluğu nispeten küçüktür, toplamda 10.000'den az kayıtlı ve uluslararası öğrenciler lisans öğrencilerinin yüzde 12'sini oluşturur.

Princeton, dünyanın önde gelen araştırma üniversitelerinden biridir ve iki ABD başkanını, James Madison ve Woodrow Wilson'ı eğitmiştir. Diğer seçkin mezunlar arasında Michelle Obama, oyuncular Jimmy Stewart ve David Duchovny, Google başkanı Eric Schmidt ve Apollo astronotu Pete Conrad yer alıyor.

Princeton, bakanlarına eğitim vermek için New Light Presbiteryenleri tarafından kuruldu. Amerikan İç Savaşı'ndan sonra kolej genişledi ve müfredatı elden geçirildi. 20. yüzyılın başında, resmen bir üniversite oldu ve ünlü yüksek lisans okulu açıldı.

Today's Princeton, beşeri bilimler, sosyal bilimler, doğa bilimleri ve mühendislik alanlarında lisans ve yüksek lisans eğitiminin yanı sıra bir dizi profesyonel derece de sunmaktadır.

Princeton’ın ana kampüsü 500 dönümlük bir alana yayılmıştır ve 10 kütüphane dahil olmak üzere yaklaşık 180 binaya sahiptir. Ana kampüs, New York’un Travel + Leisure dergisi tarafından ABD’nin en güzel kampüslerinden biri seçildi. Çoğu Princeton öğrencisi kampüste yaşar, yemek yer, ders çalışır, çalışır ve boş zamanlarında bulunur.

Ivy League kurumu, tüm lisans öğrencilerine derecelerinin dört yılı boyunca konaklama garantisi veriyor ve farklı bir kampüs topluluğu oluşturmaya kararlı. Yerleşim kolejleri çeşitli akademik, sosyal, kültürel ve eğlence programları sunar ve öğrencilerin akademik çalışmalarının ötesinde ilgi alanlarına girmeleri için bolca fırsat sunar; bu ister edebi bir yayın için yazıyor, ister arıcılık bilimini öğrenmek veya bir capella ile şarkı söylüyor olsun. grubu.

Daha fazla bilgi için ziyaret edin https://www.princeton.edu/