Reading Üniversitesi


Reading Üniversitesi, Londra'nın merkezine trenle 25 dakika uzaklıkta, İngiltere'nin Güneydoğu bölgesinde bulunan (2021 QS Dünya Üniversite Sıralamasında yer alan 84 Birleşik Krallık üniversitesi arasında 27. sırada yer alan) En İyi 30 Birleşik Krallık Üniversitesidir. Reading, aynı zamanda İngiltere'nin Arazi ve Mülk Yönetimi alanında ilk 10'da yer alıyor; Bina; Tarım ve Ormancılık; İşitsel ve Ağız Bilimleri ve Yer ve Deniz Bilimleri (The Complete University Guide, 2020).

Okuma, öncü tarihi, parlak beklentileri, yeşil ortamı, merkezi konumu, canlı araştırma merkezi ve uluslararası toplumuyla gurur duymaktadır.

1892'de Oxford Üniversitesi uzatma koleji olarak kurulan Reading, Kraliyet Beyannamesi'ni 1926'da kazandı. 180 farklı ülkeden 150.000'den fazla öğrenci, 1908'de Kenya'dan kaydolan ilk uluslararası öğrencisi ile Reading'de okudu.

Reading, güzel park kampüsü Whiteknights ile yerinde öğrenci konaklama imkanı sunan bir kampüs üniversitesidir ve 2019'da arka arkaya 9. kez İngiltere'deki en iyi üniversite yeşil alanı için Yeşil Bayrak Ödülü'nü kazanmıştır.

Reading Üniversitesi'nde saf ve uygulamalı bilimlerden dillere, beşeri bilimlere, sosyal bilimlere, işletme ve sanata kadar çok çeşitli programlar bulunmaktadır. Yeni araştırmalar, uzmanlık alanlarının en başında çalışan akademik personel ile sürekli olarak öğretime beslenir.

Daha fazla bilgi için ziyaret edin https://www.reading.ac.uk/