Üniversitesi of Edinburgh


Üç akreditasyona sahip olan University of Edinburgh Business School, Edinburgh Üniversitesi'nin bir parçasıdır ve QS World University Rankings 2021'de 20. sırada yer almaktadır. Business School, Finans, Pazarlama ve Yönetim. Girişimcilik ve Yenilik gibi yeni konu alanlarının yanı sıra. Okul ayrıca Tam zamanlı MBA ve Executive MBA sunmaktadır. Üniversitenin mezun istihdam oranı vardır ve aslında Tam Zamanlı MBA'miz, Financial Times MBA Rankings 2020'de kariyer gelişimi için dünya çapında 24. sıradadır. Edinburgh Üniversitesi, 2019/20 yılında 83 farklı milleti temsil eden yüksek lisans öğrencilerine ev sahipliği yapıyor.

Okulun 100 öğretim üyesi önemli deneyime sahiptir; çoğu endüstri temelli araştırma ve danışmanlık alanında aktiftir. Bu deneyim, özellikle öğrencileri işle ilgili konulara dahil ederken öğretimin kalitesini artırır. Okul ayrıca, öğrencilerimizin işverenler tarafından aranan belirli ek beceriler geliştirmelerine yardımcı olmak için orada bulunan Lisansüstü öğrencilerimiz için özel bir Öğrenci Geliştirme ekibine sahiptir.

Edinburgh, Avrupa'nın önde gelen finans merkezlerinden biridir ve dinamik bir iş topluluğunu bir Dünya Mirası Alanı statüsüyle birleştirir. Aynı zamanda yaşamak için eğlenceli bir yer, dünyanın en büyük festivallerinden birine ev sahipliği yapıyor ve İskoçya, 2017'de Rough Guide tarafından dünyanın en güzel ülkesi seçildi.

Daha fazla bilgi için ziyaret edin https://www.ed.ac.uk/